9. 6. 2011


V rámci volitelného předmětu Mediální výchova jsme se ve čtvrtek 9.6.2011 podívali do deníku Právo. Byl to pro nás obrovský zážitek. Celý školní rok jsme se snažili tvořit náš školní časopis Ratibárek, a tak jsme byli zvědavi, jak vlastně vznikají opravdové noviny. Hned u vchodu na nás čekal pan redaktor Jindřich Ginter, který se nám po celou dobu maximálně věnoval.

Nejprve jsme se podívali do redakce internetového zpravodajství Novinky.cz a Super.cz. Všichni byli velmi milí a vstřícní a odpovídali na naše všetečné otázky. Dozvěděli jsme se, jak se informace získávají, proč se sleduje „čtenost“ a jak se stříhají videa.

Pak jsme se dostali do jednotlivých redakcí deníku Právo. Všichni redaktoři nám ochotně vysvětlili náplň svojí práce. Ukázali nám, jak se článek upravuje, jak se tzv.láme text a jak například vzniká tzv.perex. Po dvou hodinách se nám ani nechtělo odejít. Bylo to vážně super.

Děkujeme moc paní radní Mgr. Aleně Štrobové, která nám návštěvu v deníku zprostředkovala.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=415655125310410]