26. června 2015


Že je Karlův most nejstarším stojícím mostem přes řeku Vltavu v Praze a druhým nejstarším dochovaným mostem v České republice ví možná hodně z nás. Přesto jsme se v pátek 26. 6. 2015 vypravili na jeho průzkum. A nutno říct, že začal netradičně – nalodili jsme se na Vodoucha a vydali se na vodní hladinu.

Pokud k nám některé informace náhodou přes šplouchání Vltavy nedolehly, další zastávkou bylo Muzeum Karlova mostu, kde jsme si je mohli doplnit. Určitě nezapomeneme, že vejce v maltě skutečně jsou, ale v množství nepatrném. Stejně tak všichni víme, co znamenají čísla v magické řadě 135797531.

Páteční výlet pokračoval procházkou po Karlově mostě. Zastavili jsme se samozřejmě u sochy sv. Jana Nepomuckého, abychom si sáhli na reliéf zobrazující jeho umučení. Uvidíme, zda budou splněna naše přání.

Z mostu jsme si prohlédli také další pražské památky, o kterých jsme slyšeli v dějepise. Snad nikdo z nás, kteří jsme výletu zúčastnili, už nebude hledat Letohrádek královny Anny severně od Alp, ale vydá se přímo k Pražskému hradu.

Poslední zastávkou byla krátká prohlídka Valdštejnské zahrady v areálu Valdštejnského paláce na Malé Straně.

The requested album cannot be loaded at this time. Generic Facebook error.