První pololetí jsme zakončili tradičním Lentilkovým dnem. Každý rok si třídy losují barvy, do kterých se mají ten den obléknout. Nejde však jen o jednotnou barvu, ale také o společné téma. Přestože Lentilkový den probíhá na naší škole už velmi dlouho, nápady jsou opravdu rozmanité. Děti již během ledna vyrábí masky, rekvizity, transparenty. Letos překvapili originalitou např. důchodci nebo perníčky, ale i ostatní třídy byly povedené a převleky si evidentně užívaly.

Po společném focení si kapitáni posbírali své družstvo složené z žáků  5. – 8. tříd a vrhli se na plnění netradičních úkolů. Každou skupinu čekalo 8 stanovišť. Děti si mohly vyzkoušet svou manuální zručnost, luštily různé kvízy, potrápily své smysly, hledaly ve slovnících i pod mikroskopem, představovaly živé obrazy, hádaly zvukové ukázky, ale také přísloví nebo pohádky podle netradičních nápověd. Týmy skvěle spolupracovaly a poděkovat musíme i deváťákům, kteří aktivity na jednotlivých stanovištích pomáhali organizovat. Opravdu příjemné zakončení 1. pololetí …