13.2.2019

Za krásného, mrazivého počasí se ve dnech 20.-26.1.2019 uskutečnil lyžařský výcvik žáků základní školy Ratibořická. Do výcviku se zapojilo 40 žáků třídy 7B společně s účastí dětí z ostatních tříd druhého stupně. V letošním roce bylo pro žáky připraveno hned několik změn, které měly zatraktivnit výcvik i pobyt na horách. Do programu lyžařského kurzu se nám podařilo zařadit i výcvik na snowboardu. Příjemnou novinkou bylo i místo pobytu, které jsme na letošek připravili do lokality zvané Sedmidolí, ležící nad horským střediskem Špindlerův Mlýn. Pohybovali jsme se na rozhraní II. a III. zóny Krkonošského národního parku, v nadmořské výšce 1 100 metrů. Samotný výcvik pak probíhal na 1 400 m dlouhém lyžařském vleku regionální sjezdovky Davidovky. V průběhu celého týdne žáci dosáhli nemalých lyžařských i snowboardových úspěchů a dovedností. Pro nás upřímná radost, že se nám podařilo naplnit cíle, které jsme si stanovili. Výcvik však není jen o lyžování, ale také i o večerním vzdělávání a zábavných programech. Celý týden panovala výborná atmosféra plná nevšedních zážitků. Rád bych poděkovat všem instruktorům a pedagogickému dozoru za jejich usilovnou a poctivou práci.

Za rok na lyže zas!!!!

Petr Měšťan