11.12.2018

Rok je zase pryč a němčináři tradičně zamířili do Německa. Zkusíme se zeptat na trhu, kolik co stojí a požádat o Kinderpunsch nebo Bratwurst. Nebo u pokladny v Primarku… ?

Letos jsme opět vyrazili za romantikou na zámek Moritzburg a já jsem si konečně prohlédla celý film o tom, jak se točila Popelka. Nesmírně zajímavé a dneska po těch letech i zábavné. Jak se z letní pohádky s Popelkou na rozkvetlé louce stala pohádka vánoční, jak se řešily problémy se sněhem, když nebyl, jak se domlouvali herci i štáby mezi sebou a jakou výhodu měla vlastně znalost němčiny. Překvapily nás Popelčiny šaty, které nebyly ani zdaleka tak lehoučké a romantické, jako se nám zdají ve filmu. Oříšky symbolizovaly naše přání, uvidíme, jestli se nám vyplní.

Drážďany nás přivítaly drobným studeným deštěm, ale přesto jsme absolvovali procházku po nejdůležitějších památkách v centru. Jeden z nejkrásnějších vánočních trhů Striezelmarkt voněl  svařeným vínem a Vánoci. A protože jsou Vánoce neodmyslitelně spojené s dárky, tak propuknuvší nákupní horečka nenechala nikoho v klidu. Primark, nabitý věcmi i lidmi, byl cílem všech dětí.

A tak když jsme unavení a trochu promrzlí usedali do vyhřátého autobusu, těšili jsme se spokojení domů úplně všichni. Takže příští rok zase : Hallo, Dresden !