7.12.2017

Každý rok jezdíme do Drážďan. Za historickými památkami, atmosférou adventu a trochu nakupovat. Jenže to trochu se nám vymklo z ruky a z našeho adventního ladění se stalo nakupovací bláznění. A tak jsme letos vyjeli jinam. Počasí bylo jako na objednávku, slunečné a příjemné, zámek Moritzburg nás přivítal v celé své kráse, jen ten pohádkový sníh tam trochu chyběl (ale oni si ho tenkrát také museli  vyrábět). Prošli jsme výstavu o fimu Tři oříšky pro Popelku, která nás tak mile vtáhla do času vánoční pohody, a dojeli do města Míšně, neboli Meißen, jak říkáme my němčináři. Míšeň je krásné staré město a její adventní trhy byly romantické. Škoda jen, že náš fotograf Petr tuhle romantiku nezachytil. V každém případě mu moc a moc děkuji za všechny krásné fotografie, na kterých zachycuje naše akce.