7.B v Anežském klášteře

Očekávaná návštěva Anežského kláštera se opravdu vydařila. V rámci programu Moje galerie jsme se mohli ve skupinkách volně procházet výstavními prostorami a obdivovat gotická díla nevyčíslitelné hodnoty. Některá z nich nám byla důvěrně známá z výuky a byli jsme nadšeni, že je konečně můžeme vidět na vlastní oči. Dokonce jsme s sebou přinesli výtvarná dílka z hodin výtvarné výchovy, pro které nám byly inspirací deskové obrazy Mistra Theodorika. Vybírání děl pro vlastní galerii nás tak zaujalo, že jsme si ani nevšimli, že čas pro program určený vypršel. Znalostmi, které jsme načerpali v hodinách dějepisu a výtvarné výchovy, jsme příjemně překvapili paní lektorku, která byla naším zájmem natolik nadšená, že nám přidala ještě trošku času navíc.
Vydařila se i společná cesta zpět do školy, během které jsme si  užili spoustu legrace.
Hana Žáčková

[justified_image_grid]