7.6.2018

Na konci května ve dnech 24. – 31.5. se konalo druhé kolo výměnného pobytu v Německu. Z naší školy se zúčastnilo 20 dětí.Paní učitelka Malko s námi tentokrát nemohla, a proto dostávala zprávy od dětí z průběhu akce. Ráda bych je zprostředkovala i všem ostatním :

„…je tu opravdu nádherně. Cesta byla skvělá, ale ke konci už nudná a únavná. Když jsme dojeli do Itzehoe,tak jsme všichni měli strašný stres. Já měla opravdu veliký. Potom, když si nás vyzvedli, jsme šli na večeři. Někomu se tu moc nelíbí, ale nám z 8.B se tu líbí všem! Mně se teda hlavně líbí ty cihlované baráčky a myslím, že nejsem jediná. Dneska jsme byli na přivítání ve škole a potom na OBROVSKÉ procházce. Já a moje Němka jsme poté šli do bazénu a ostatní šli na minigolf nebo vykoupat se do moře. Já jsem po celém dnešku unavená, jsem zvědavá, jak budu unavená, až přijedu…

Musím říct, že to byl ten nejlepší týden mého života. Byly to ty nejlepší zážitky a opět si to určitě nemyslím sama. Vůbec se nám nechce do školy, nejraději bych tu zůstala další týden, klidně i dva. Dneska na večírku všichni brečeli. Bylo to hrozně smutné. Chtěli jsme i dále tančit a užít si poslední chvíle s našimi německými kamarády, ale už se muselo jít domů, z čehož jsme byli všichni smutní.

Ale vzpomínky zůstanou, což je hlavní! Určitě zas někdy do Německa pojedu! Hlavně sem ! I s ostatními německými kamarádkami jsme se domlouvaly, že za námi do Prahy přijedou ! “  Kristýna