V předvánočním čase probíhala na naší škole sbírka pro opuštěné nebo týrané pejsky. Organizátory byli žáci z 9.B, ale velké dík patří všem žákům školy a jejich rodičům, kteří do sbírky přispěli. Poděkování patří i všem paní učitelkám a učitelům, kteří nám pomáhali s organizací. 21.12. jsme tuto velice úspěšnou sbírku naložili a odvezli ji předat do útulku v Poděbradech. Granulí, konzerv, pamlsků, pelíšků, dek a hraček bylo opravdu nepočítaně a jejich předání nám zabralo pěknou chvilku. Vyslechli jsme si také něco o osudech umístěných pejsků a následně jsme jim rozdali po několika pamlscích. Někteří z nich byli odvážní a pamlsky si od nás brali ochotně a s nadšením, u jiných převážila zraněná a zrazená psí duše. Ty budou muset pracovníci v útulku ještě dlouho přesvědčovat, že my, lidé, jim ubližovat nebudeme. Velké nadšení vzbudila partička štěňátek a když už byla ,,volná“ záchytová klec, kluci neodolali a takový malý ,,záchyt“ si vyzkoušeli na vlastní kůži. Z útulku jsme se vydali namlsat nějakých dobrot v předvánočních Poděbradech a hurá vlakem domů.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří do sbírky přispěli!