22. dubna 2015

Během měsíce dubna se na celém světě připomíná důležitost ochrany životního prostředí a potřeba přírodu znát a chránit.

Slunečné středeční odpoledne 22. dubna tak děti ze školní družiny strávily na akci „den Země aneb zahrada je hra“. Celkem 14 stanovišť nabízelo možnost zdokonalit své vědomosti o životě na zahrádce. Děti při plnění úkolů zapojily všechny smysly- poznávaly čichem (bylinky a květiny), zrakem (zahradní nástroje, luštěniny), sluchem (zvuky zvířat) i hmatem (zeleninu a ovoce).

Nechybělo malování křídami, luštění křížovky, skládání puzzle či prolézání krtčí chodbou. Na konci akce zbyl čas i na hraní na družinové zahrádce a rozdání drobných odměn. Již tradičně nám pomáhali žáci 8. a 9. tříd, pod vedením pí. učitelky Jany Jeřábkové, kterým moc děkujeme.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=414486575427265 limit=70]