Škola v Estonsku, která získala grant, byla po prvním projektovém roce zrušena, a proto druhý rok probíhal na jiné škole – v Lindi, nedaleko města Pärnu, 150 km od hlavního města Tallinu.

Nově postavená škola se stala pro celou řídce obydlenou oblast skutečně kulturním centrem. Zapojením do projektu spolu s ostatními 9 evropskými zeměmi se stala o to zajímavější. Pro vyučující této školy s podobným školským systémem a historickým vývojem jako u nás byl projekt zajímavý i z hlediska porovnání podmínek v různých evropských školách, pro žáky a učitele byl motivací k učení se cizím jazykům. Ve druhém roce projektu převzala koordinátorka hodně metodických návodů ze škol, které navštívila, a jejichž technické výrobky ji zaujaly. Zároveň již hodně využívala zajímavé technické návody z internetových stránek všech zúčastněných škol v projektu.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=413892332153356]