Ve dnech 1.- 7. listopadu 2009 jsme se zúčastnily pobytu, který pro nás připravila partnerská škola „Moneystown National School ve hrabství Wicklow v Irsku. Program byl velmi zajímavý a pestrý.
Měly jsme možnost seznámit se s chodem ve dvou školách. Žáci nám ukázali svou zručnost při práci s technickými boxy. My je naučily vyrobit českou „točící káču“, kterou si každý nadšeně odnesl domů a v prezentovaly jsme fotografiemi naší republiku a školu.

Prohlédly jsme si i několik historických zajímavostí Irska, např. klášterní komplex „Glendalough“, starou věznici ve městě Wicklow nebo v samotném hlavním městě Dublinu Parlament, Trinity College a pivovar Guiness. Vyjely jsme do „Wicklow Mountains“, kde se před námi objevily překrásné scenérie hor s velkými plochami rašelinišť a vřesovišť.

Několik dní v Irsku nám bylo velkou inspirací pro další učitelskou práci. O své poznatky se můžeme podělit s kolegy i se žáky naší školy.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=413890538820202]