19. 4. 2016

Možná alespoň ti starší z vás zaznamenali, že tento týden probíhá celorepubliková akce nejen na podporu čtení pod názvem Kniha ti sluší.

Termín je určen Světovým dnem knihy a autorských práv, který připadá na sobotu 23. dubna. Tento ten se slaví od roku 1995 na výzvu UNESCO ve více než stovce zemí světa.

1. duben je pro literaturu symbolickým datem, neboť tohoto dne roku 1616 zemřely takové významné osobnosti světové literatury, jimiž byli např. Miguel de Cervantes y Saavendra a William Shakespeare. Letošní Světový den knihy je výjimečný tím, že od úmrtí obou spisovatelů uběhlo právě 400 let. Je to však také datum narození a úmrtí dalších vynikajících autorů, mezi něž patří Vladimír Nabokov.

Zapojte se proto i vy do podpory čtení. Rádi bychom totiž ukázali, že čtení je in.

Že není potřeba se s knihou schovávat, že není za co se stydět. Samozřejmě víme, že v našich řadách jsou knihomolky a knihomolové, kteří svým čtením vlastně slaví každý den. Zprávy máme především o těch, kteří pravidelně za knihami vyrážejí do Bibliobusu, či netrpělivě očekávají na dodávky knih z nakladatelství pro děti. Ukažme, že čtení není jen pro ty, kterým už vržou kolenní klouby a prosvítají šediny.

Jak nám můžete ukázat, že čtete rádi?

Vyfoťte se, „jak vám kniha sluší“. Na fotografii můžete být s knihou, kterou právě čtete, nebo s vaší oblíbenou knihou.
Svoji fotografii pošlete mailem na adresu radomira.hubalkova@zs-hp.cz, a to nejlépe do středy 27. dubna 2016.
Poté budou Vaše fotografie vystaveny v Opravdu otevřené knihovně  ve 2. patře hlavní budovy.

Ty nej… fotografie budou oceněny.

Upozorňujeme, že tato soutěž není pouze pro žákyně a žáky, ale že se mohou zapojit také vyučující a další zaměstnanci školy.

Ukažme, že kniha opravdu sluší všem!

Pokyny k soutěži najdete také v Opravdu otevřené knihovně.

Hezký den a čtení a knihám zdar!

čtení