Po několika letech s nucenou pauzou jsme mohli uzavřít první pololetí tradiční akcí – Lentilkovým dnem. Mnoho z nás ho zažilo poprvé, ostatní se, přes drobná zadrhnutí, vrátili do něčeho důvěrně známého.

Ekotým vylosoval každé třídě jednu barvu/vzor oblečení. Byly třídy, které se s přisouzeným losem smiřovaly těžko (z kytiček se dokonce zoufalo). Jenže… ano, ukázalo se, že žáci i učitelé naší školy jsou dostatečně kreativní a nápadití. A tak i letos třídy souboj s převleky zvládly a proměnily se v: vločky, lodičky, lištičky, myši, kapříky, donuty, Červené karkulky se stádem vlků, rapery, les, alzáky, mléčnou dráhu, twitch, sadu ikon mobilních aplikací, smajlíky, námořníky, krabičku ibalginu, brambůrky Lays zahradníky i se zahradou, romantická srdíčka, fialové mimoně, příbory a jeden smuteční průvod.

Po společném setkání a focení v tělocvičně se žáci promíchali do družstev a pustili se do dvouhodinového soutěžení – hádali, skládali, spojovali, trénovali paměť i své tělo.  Teprve potom byl čas rozejít se do tříd a převzít pololetní vysvědčení.

Poděkování za krásný den patří všem zúčastněným  – v první řadě pak učitelům, kteří připravovali úkoly, a deváťákům, kteří tento den prokázali, že umí být vítanými pomocníky.