24.6.2021

Tygřata se vydala na pěší výlet. Vlakem jsme se svezli do zastávky Ostrá a z ní šli pěkně po značce. Prohlédli jsme si netradiční památník mrtvých ze druhé světové války, minuli jsme i autobusy najíždějící k Botanicusu. Nás čekal výšlap kolem blízkého lužního lesa. První zastávka u jezera Ostrá, která nám měla pomoci načerpat síly (některá Tygřata nesnídala) byla okořeněna hodně hlučným zážitkem. Nechtěně a bez vážnějšího ataku jsme rozhoukali alarm na stánku s občerstvením, u kterého jsme hledali stín. Majitel přijel, my se omluvili a raději už vyrazili na cestu.

Klidné části jezera i Labe byly pokryté stulíky, v jezeru jsme viděli plavat užovku, všude zpívali ptáci — až na ty komáry prostě idylka. Největším hitem výletu se ale stali hlemýždi zahradní. Tygřata se snažila si je ochočit. Většina hlemýžďů naštěstí přežila.

Dobytí hradu Mydlovar bylo slavné — největší štěstí stejně bylo, že jsme hrad nepřehlédli :). Zřícenina hradu uprostřed lužního lesa prostě trpí.

Na soutoku Labe a říčky Otavy jsme dali druhu svačinovou pauzu a pak už šlapali ten nejméně příjemný úsek mezi poli do Kostomlat. Po celou cestu nám byly překážkou velké kaluže, naštěstí se nikdo nekoupal, zvládli jsme i úsek na hlavní silnici.

Odměnou všem byla zmrzlina. Pak už zbývala jen společná fotka na nádraží v Kostomlatech a cesta domů.