Ztracená hesla

Google účet

V případě zapomenutí hesla k Google účtu (učebna), prosím kontaktujte svou třídní učitelku, která vám zařídí restartování hesla.

Bakaláři

V případe zapomenutí hesla k Bakalářům můžete si heslo restartovat pomocí webového rozhraní nebo na přihlašovací obrazovce v mobilní aplikaci.

Pro restartování hesla rodiče vyplňte emailovou adresu, kterou jste uvedli jako kontakt škole. Pro restartování přístupu žáka vyplňte školní email (s koncovkou @zs-hp.cz). Na email vám přijdou instrukce pro nastavení nového hesla.

Google účet

Každý žák má svůj účet s koncovkou @zs-hp.cz. Abyste mohli tento účet využívat, musíte se poprvé přihlásit a nastavit si heslo. Pro přihlášení můžete použít tuto stránku, případně otevřít Google.com a v pravém horním rohu kliknout na modré tlačítko „Přihlásit se„.

Jako první vyplňte uživatelské jméno. To je stejné jako jméno, které jako žáci používáte pro přihlášení k počítačům ve škole. Má jednotný formát, 4 písmena z příjmení, 2 písmena ze jména a poslední dvě číslice z roku nástupu na základní školu. Například – pokud máme žáka Jakuba Nováka, který nastoupil do školy v roce 2016, jeho uživatelské jméno bude „novaja16“ (ale to znáte z přihlašování do školní počítačové sítě). Emailová adresa tohoto žáka tedy bude „novaja16@zs-hp.cz“ (bez uvozovek).

Po kliknutí na tlačítko “Další” je třeba vyplnit heslo. To mají žáci od třídní učitelky.

Po prvním přihlášení si musíte nastavit nové heslo. Toto heslo musí být dlouhé minimálně 8 znaků, musí obsahovat velká a malá písmena a alespoň jeden speciální znak (např. ?!&§). Vaše nové heslo by mělo splňovat tyto podmínky.

Google učebna
  1. Pro přihlášení do kurzu v Google Učebně se nejprve musíte přihlásit na školní email Google.
  2. Po přihlášení v pravém horním rohu klikněte na devět kostiček a vyberte “Učebna”.
  3. Otevře se Vám nová stránka, kde později budete vidět všechny kurzy (předměty), na které jste zapsaní.
  4. V pravém horním rohu klikněte na + a vyberte “Zapsat se do kurzu”.
  5. Zde vyplňte kód kurzu, který Vám učitelka zašle, a klikněte na “Zapsat do kurzu”.
Bakaláři

Pro přihlášení do Bakalářů můžete využít webové rozhraní nebo aplikace pro mobilní telefony se systémem Android nebo iOS.

V případě použití mobilní aplikace musíte napřed vybrat v seznamu naší školu nebo zkopírovat odkaz https://zs-hp.bakalari.cz/bakaweb

Začneme kliknutím na tlačítko „Najít školu“.

Do vyhledávače napíšeme „Praha 9 – „.

V seznamu klikneme na „Praha 9 – Horní Počernice“.

Vybereme „Základní škola Praha 9-Horní Počernice, Ratibořická 1700.

Adresa se nám vyplní do horního řádku. Do dalších dvou vyplníte své uživatelské jméno. Každý žák má dva účty jeden je určen pro rodiče a druhý pro žáka.

V případě použití webového rozhraní stačí otevřít stránku https://zs-hp.bakalari.cz/bakaweb, na které vyplníte své uživatelské jméno a heslo.