V pátek 23. března 2018 škola nestihla utichnout.

Sotva ji opustili poslední frekventanti školní družiny i poslední paní uklízečky, začali ji plnit účastníci Noci s Andersenem. Nejprve paní učitelky
a deváťáci, kteří měli na starosti jednotlivá stanoviště, v 18 hodin pak i třeťáci a čtvrťáci, pro které bylo nocování připraveno.

Tento rok se tématem naší noci staly příběhy Rychlých šípů. A tak jen co si malé děti odložily ve třídách potřeby na nocování, pustily se do zvládání jednotlivých soutěžních úkolů. Luštily se šifry, stavěly stavby ze sirek, procvičovala zručnost i obratnost, navlékaly se korálky, prokazovala se schopnost co nejpřesněji radit kamarádovi, který nevidí, dopisovaly se komiksy či se vymýšlel anonymní dopis od Bratrstva kočičí pracky. Únavu některých hravě rozptýlila večeře při svíčkách. Kuchařky naší jídelny připravily výborné řízky a některé paní učitelky se dokázaly hravě převtělit do jejích rolí. Rozdávání jídel i zpětné vybírání špinavého nádobí probíhalo bez sebemenších prostojů. Na konci večeře jsme přeci jen rozsvítili a zvládli velké společné fotografování.

V 10 hodin nás opustili ti, kteří upřednostnili spaní v pohodlí vlastní postýlky. Ostatní pečlivě nafoukli karimatky, rozbalili spacáky, vybalili armády plyšáků, vyčistili zoubky a zalehli. Spát se ovšem nešlo. Ještě byl čas na čtení či sledování filmu. Rychlé šípy nešlo jen tak opustit. Jejich příběhy se ukázaly být dostatečně tajuplnými a napínavými. Usínalo se až kolem půlnoci. (Deváťáci byli naprosto vzorní, spali mezi prvními a paní učitelky vůbec nemusely na chodbě hlídat celou noc J)

Ráno někteří nemohli dospat. Není se čemu divit. Čerstvé houstičky s výbornými pomazánkami, koblížky i buchta od našich milých kuchařek voněly až na velkou budovu. A pak už byl čas se rozloučit.

Děkujeme všem, kteří se na přípravě Noci s Andersenem podíleli, i báječným účastníkům.

Video Hrnečky