1. 4. 2011


Letošní nocování přilákalo do školy starší ročníky – žáky 6., 7. a 9. třídy. Proto jsme se z divokých výprav za dobrodružstvím z minulých let vrátili zpět do klidu – ke knížkám. Úkolem jednotlivých družstev bylo představit zajímavým způsobem oblíbenou knihu či literární žánr. A tak jsme se setkali s upíry, hobity i něžnými dívkami, seznámili jsme se s pohádkami, hrůznými dějinami i Kyticí.

Představování bylo vskutku originální, doprovázel nás smích, nadšené výkřiky i bouřlivý potlesk. Obří plakáty nyní zdobí chodby školy a lákají k četbě i ty, kteří s námi nebyli.

Protože se však naše těla potřebovala protáhnout, nechali jsme naše tělesné schránky proskotačit na tanečních podložkách, mozkové závity jsme provětrali při společenských hrách, a dokonce jsme se mohli stát i čaroději ve třídě paní Mc Gonagallové.

Večer nám zpříjemnila voňavá krmě od našich paní kuchařek, ráno nás vítala vůně křupavých houstiček a voňavých koblih z pekařství Moravec, zaprášilo se také po chutných pomazánkách od paní Hromádkové a buchtách od starostlivých maminek. Bez tohoto zázemí by nebyla ta pravá Noc s Andersenem. Poděkování patří také paní učitelkám, jmenovitě Hubálkové, Jeřábkové, Břichňáčové, Brabcové a Holé, které dobrovolně vypustily volný páteční večer a následně noc, a věnovaly se cca 50 nadšeným dětičkám. Všem patří velký dík!

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=415642538645002 limit=250]