březen a duben 2012


Během měsíce března a dubna si připomínáme dva mezinárodní dny, Den vody a Den Země.

I letos jsme využili nabídky ekocentra Koniklec, které pořádá velmi zajímavé exkurze. Naši prvňáčci a druháčci se vydali do Nenačovic, aby si prohlédli rodinnou sklárnu. Cestou navštívila kořenovou čistírnu Mořina, kde se podívali, jak se dá voda čistit přírodním systémem.

Žáci 3. a 4.tříd, a také žáci 8. ročníků se vydali do Muzea vodárenství v Praze 4 – Podolí. Díky úžasnému panu průvodci si s nadšením prohlédli expozici o vodárenském systému ve staré Praze, zjistili, jak vypadaly vodárenské věže a jak náročné bylo vytvořit dřevěné potrubí.

Žáci 7. ročníků navštívili Ekotechnické muzeum „ Stará čistírna odpadních vod“.

Tato národní kulturní památka, která se nachází na Praze 6 – Bubenči, je naprosto úchvatná svým podzemním kanalizačním systémem. Děti byly nadšené prostředím, a tak nikomu ani nevadilo, že jsme vlastně “v kanále“.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=420081074867815 limit=100]