25. 10. 2022

Na konci října byli v Brně oceněni výjimeční a inspirativní učitelé fyziky a informatiky. Na udělování Ceny Albertus se společně dohodly Matematicko-fyzikální fakulta UK, Jednota českých matematiků a fyziků, Fyzikálně pedagogická společnost JČMF, Česká fyzikální společnost, Elixír do škol, Česká hlava, Svět techniky Ostrava a pražské Planetum a v letošním roce proběhl již třetí ročník. Nominováno bylo 30 pedagogů působících na gymnáziích, základních a středních školách po celé České republice.

Mezi sedm letošních finalistů porota vybrala také paní učitelku Hanu Burešovou, která již devět let pořádá na naší škole „Malé tandemy“ a díky nim přibližuje kouzlo fyziky – jak sama říká – malým i velkým. Paní učitelce blahopřejeme a děkujeme za reprezentaci školy.

(foto: Tomáš Rubín – MFF UK)