21. června 2022

Vyrazili jsme na pěší výlet. Nakonec jsme sice našlapali méně kilometrů, než bylo naplánováno, ale zase jsme se v krásném počasí nemuseli honit. A hlavně jsme zjistili, že doslova za rohem můžeme procházet opravdu krásnými místy.

Dopravili jsme se na Černý Most. První větší zastávka nás čekala u rozhledny Doubravka. Vyluštili jsme šifru, která určovala stavbu, kterou bylo třeba najít, a po skupinkách vyrazili nahoru. Vidět bylo až do Horních Počernic. Zašifrovanou spalovnu v Malešicích také objevili všichni a velmi dobře si zapamatovali směr, kterým stojí. Na rozloučenou sada fotografií (a také tygří T).

Procházkou jsme prošli kousek přírodního parku Čihadla a sešli dolů k místům, kde se Svépravický potok vlévá do Rokytky. Prošli jsme kolem krásných rybníčků, viděli šídla, nepřeberné množství motýlů (identifikovali jsme jen modráska), kachny, lysky, labutě, volavku, žábu (tedy, tu viděli jen někteří, ale všichni jsme slyšeli žabí zpěv). Nezapomenutelným zážitkem bylo brodění Rokytky, kousek před rybníkem Pískovna.

V Dolních Počernicích jsme se uhnízdili u nejmenší rozhledny. Posvačili jsme, trošičku si zahráli a ve skupinách prozkoumali geopark. Cestou přes zámecký park v Dolních Počernicích jsme přehodnotili naše plány a rozhodli se nespěchat. Zbyl tedy i čas na Kočičí hrádek a ke škole nás zavezl autobus. … A protože bez rozbitého kolena kolene, by to nebyl správný výlet, tak i na to došlo.

[justified_image_grid]