Irsko, 9. – 13. 10. 2016

Tentokrát se naše pracovní schůzka odehrávala na chlapecké škole v Irsku v městečku Bray jižně od Dublinu. Ve třídách nás chlapci překvapili, kolik toho o České republice vědí. Sami zmiňovali hlavní město, některé známé sportovce a dokonce znali i Krkonoše. Dokázali zpaměti vyjmenovat i zeměpisné sousedy ČR. Ve všec třídách pak padla otázka, zda u nás nosí žáci také uniformy.IMG_1170

Také nám žáci z různých tříd předvedli jejich technické boxy, které byly zaměřeny především na chemii. Chlapci nám ochotně popisovali, co právě dělají a co od pokusu očekávají. Překvapivé pro nás také bylo, že pokusy se odehrávaly přímo ve velké hale, která zároveň sloužila i jako tělocvična.

Jako překvapení nás naši irští přátelé vzali do Makeshop by Science Gallery, kde jsme si vyrobili malující pochodující příšerky.

Zbytek odpoledne jsme pak strávili prohlídkou knihovny v Trinity College Centre. Procházka po 65 metrů dlouhém sále plném knih byla úžasná.

Ve volných chvílích jsme s ostatními diskutovali o jejich vzdělávacích systémech a i o dalších rozdílech v našich životech.