Naše základní škola se v letošním roce znovu zapojila do projektu Post Bellum Příběhy našich sousedů. Jako pamětníka z Horních Počernic jsme si vybrali paní Mansfeldovou. Ze začátku jsme se trochu báli, ale po setkání s pamětnicí nás obavy přešly. Při natáčení totiž byla velice příjemná atmosféra – paní Mansfeldová přinesla štrúdl a ponožky, které vlastnoručně upletla přímo nám. Příběh paní Mansfeldové nás velice bavilo zpracovávat, a dokonce jsme se dostali i do Českého rozhlasu. Díky tomu  jsme se dozvěděli, jak se nahrávka zpracovává. Ve středu 1. března nás pak čekala závěrečná prezentace ve Chvalské stodole, kde jsme společně se žáky s ostatních počernických škol představili příběhy našich pamětníků. Všechny prezentace byly opravdu zajímavé a celé odpoledne se opravdu vydařilo. Nakonec bychom vám rádi řekli, že tento projekt byl pro nás velmi užitečný a rozhodně jej můžeme dalším žákům jen doporučit.

Kristýna, Matěj, Pepa, Nicol