28. říjen 1918 – den vzniku samostatného Československa.

Pojďme si stoleté výročí připomenout i společnou akcí.

Hranice tzv. první republiky měřily celkem 4120 km. Pro jednoho člověka by to byl pořádný výšlap. Když to ale zkusíme společně, nemusí taková cesta trvat dlouho. Možná, že se nám plán do oslav nepodaří splnit. Možná se nám podaří první republiku obejít i vícekrát. Podstatné je, že budeme chodit – společně.

Nezveme vás na žádný speciální výlet. Vyzýváme vás jen k tomu, abyste prostě chodili. Třeba jen do školy a ze školy.

Už vás někdy napadlo, kolik vlastně za den ujdete metrů – Desítky? Stovky? Tisíce? Každý metr přidaný do společného „koše“ bude velmi cenný a vítaný.

Kdo může chodit? — Přeci každý, kdo má nohy a chuť se se zapojit.

Způsob zapojení záleží na nás. Vyberme si jednu z možností a CHOĎME.

EKOTÝM ZŠ Ratibořická, Jana Jeřábková, Martina Josefová, Tomáš Eiselt

Jak se zapojit?

Vyberte si variantu, která vám nejvíce vyhovuje.

Nahlaste své jméno a způsob zapojení členům třídního Ekotýmu (1.- 4. roč. tř. učitelce).

Způsob zapojení můžete v průběhu akce změnit.

VARIANTY

1. VELKÉ ZAPOJENÍ PŘES MOBILNÍ APLIKACI
  • Kilometry měříte pomocí mobilní aplikace, která rovnou odesílá výsledky do společného „koše“. Měříte po celou dobu konání akce úplně vše, co nachodíte.
  • Schválené mobilní aplikace:
  • Domluvte se s panem učitelem Eiseltem na způsobu přenášení dat.
  1. VELKÉ ZAPOJENÍ S PAPÍREM
  • Kilometry nahlásíte 1x týdně vhozením lístečku do krabice vedle nápojového automatu.
  • Na lístku bude datum (vhození lístku) jméno, třída, počet nachozených kilometrů a zdůvodnění.
  • Počítáte cestu do/ze školy, výlety, i další, ale musíte být schopni odůvodnění

např. Tento týden jsem ušel 22 km – 5x jsem šel do školy a 5x ze školy, jedna cesta je 800 m – tedy celkem 8 km. Navíc jsem o víkendu ušel cestu z Čelákovic do Přerova nad Labem a zpět – celkem 14 km.

• Můžete použít jinou mobilní aplikace než v bodu 1

Odůvodnění by vypadalo např. takto: Tento týden jsem podle mobilní aplikace „jméno“ ušel 35 km.

1. MALÉ ZAPOJENÍ PŘES ZAPISOVÁNÍ VE TŘÍDĚ
  • Zapisujete si si počet ušlých kilometrů /resp. počet cest do školy a domů na list papíru ve třídě, u nejmenších dopomáhá třídní učitelka
  • Na listu účastníků je jména a délka cesty z domova do školy, děti si samy dělají čárky ke dnům v týdnu, třídní učitelka 1x týdně předá p. uč. Josefové
  • Se změřením délky cesty do školy pomůže p.uč. Josefová nebo členové Ekotýmu z vyšších ročníků (nevyhýbáme se ani pomoci rodičů)