Dnes byl náš velký den. Dne 20.10. slavíme Den stromů, a tak jsme se rozhodli, že tento den jeden strom zasadíme na naší školní zahradě. Strom krásný…Pro radost…Pro planetu…Na naší zahradě je teprve den, ale už se moc těšíme, až nám sakura, japonská třešeň, na jaře vykvete. Sázet chtěl téměř každý. Ale na tolik rukou se práce nedostávalo. A tak strom, který byl usazen do odborně vykopané jámy, pomáhali zasadit pouze zástupci jednotlivých tříd. Někteří sypali ke kořenům hlínu, jiní ušlapávali, další urovnávali a nakonec strom důkladně zalili. Tento den je pro nás ale důležitý ještě z jiného důvodu. Je prvním dnem celoškolního projektu Stopa lidstva na planetě Zemi, kterému se budeme věnovat téměř po celý školní rok. Paní ředitelka společně s panem starostou přestřihli stužku a tímto gestem symbolicky projekt zahájili.

A budeme-li upřímní, ta první stopa se nám povedla!