3. května 2024

Přelom dubna a května strávila naše třída na škole v přírodě v Krkonoších. Hotel Na Stráži v Krkonoších poskytl zázemí nejen nám, ale i spolužákům ze 4.B a 5.A.

Tématem naší školy v přírodě byl Krakonoš, hory a příroda – celý týden jsme plnili nejrůznější úkoly, díky kterým jsme složili Krakonošovu zkoušku a získali od Krakonoše glejt – potvrzení, že „můžeme v jeho horách pobývat a jeho ochrany požívat“. Učili jsme se spolupracovat a pomáhat si, poznávali jsme brouky a motýly, připomínali si možnosti ochrany přírody i důležitost respektování pravidel pobytu v horách, luštili jsme šifry a pracovali s vysílačkami. Do kraje jsme se rozhlédli z neobvyklých rozhleden Ovce, Liška, Medvěd a Horník, navštívili jsme muzeum Starý Kravín a zamilovali se do papírových modelů aut, prohlédli jsme si starý Janatův mlýn. Postavili jsme mnoho nových domečků pro lesní skřítky, povídali si a hráli. Páťáci pro nás připravili malé sportovní odpoledne. Nerozhodilo nás ani velmi větrné počasí, úplně stačilo celý týden svítící sluníčko.