13.-18. března 2016

Ve dnech 13. – 18. března 2016 se za výborných sněhových i povětrnostních podmínek uskutečnilv rámci naší školy,v pořadí první,kurz pro snowboardové nadšence. Jedná se o kurz, který je určen žákům druhého stupně ZŠ a je situován v jedné z nejvýše položených lokalit Krkonoš. Tato poloha je zárukou přírodního sněhu i v případě všeobecně méně příznivých podmínek a umožňuje nám učit se a rozvíjet snowboardové dovednosti ve všech úrovních pokročilosti i zažít pravou vysokohorskou zimní atmosféru na hřebenech hor.

Po dlouhých přípravách odcestovalo 26 žáků z druhého stupně, plní energie po jarních prázdninách, do horské oblasti Zadní Renerovky. Doprovod jim poskytli pedagogové Petr Měšťan a Dana Janderová spolu s instruktorem snowboardingu Beatricií Bártovou a nočním vychovatelemJiřím Juklem.

Prvotní fáze, tj. hromadný odjezd rolbou do 5 km vzdáleného penzionu Kuprovka, ubytování, vybalení a předběžná konzumace nezbytných zásob, byla zvládnuta v poklidu.

Druhá fáze čekala na přilehlé cvičné louce s prknem v podpaží, kde „Snowboardisté“ ukázali své dosavadní zkušenosti. Následující dny se nesly ve znamení nácviku základních dovedností, nazouvání, pády, vstávání, sesouvání, zacházení s výstrojí. Kýženým výsledkem bylo zvládnutí bezpečného zastavení, zatáčení a jízdy na vleku. Poté již následovalo radostné brázdění sluncem zasněžených svahů. Náplň večera tvořily přednášky, instruktážní filmy, hry, diskoték.

Poté, co již účastníci kurzu dosáhli na svahu sobě vlastní absolutní dokonalosti, nastal čas rozloučení a poděkování především majiteli chaty, který se o nás vzorně postaral!

I přes kotrmelce v podobě pádů, naraženin a jednoho zlomeného zápěstí, kterého je mi upřímně líto, se kurz vydařil. I naprostí začátečníci se stali v krátké době samostatnými a soběstačnými jezdci na prkně. Dětem i svým kolegům, instruktorům děkuji za trpělivost při výcviku, milou společnost a poctivý a zodpovědný přístup. Doufejme, že se zimní sporty opět dostanou do popředí zájmu našich dětí, které jako by v posledních letech pozapomněly, že zasněžené kopce mají za humny….

Petr Měšťan

učitel a vedoucí výpravy

Od žáků