Aneb deset let vzájemné spolupráce ZŠ Ratibořická a škol města Brunsbüttel

10. – 17. června 2014


Před deseti lety se začala uskutečňovat myšlenka spolupráce našich partnerských měst, výměnné jazykové pobyty školních dětí. U jejich zrodu stály němčinářky ZŠ Ratibořická, paní ředitelka Jana Neudertová a paní učitelka Michaela Kovalová. Patří jim veliký dík za spoustu práce a starostí, které s sebou tyto akce nesly. Každý výměnný pobyt s sebou přinesl pro naše děti motivaci učit se jazyku našich sousedů, seznámení s krásným severním Německem, poznání, jaké to je být hostem a hostitelem a v neposlední řadě nová kamarádství…

V červnu se uskutečnila druhá část 5. výměnného pobytu našich dětí. Německé děti si u nás užívaly krásného počasí s příslibem prázdnin ve dnech 10. – 17.6. Spolu s našimi dětmi malovaly malostranské střechy na Pražském hradě, poměřovaly svými skoky šířku Labe u jeho pramene se šířkou Labe u nich doma. V Divadle v přírodě jsme nadšeně všichni tleskali Tomu Sawyerovi, kterému rozuměli i naši kamarádi, zápolili a bavili se na školních pozemcích. Pan Šimák, otec žákyně 7. třídy, připravil báječné odpoledne i s grilováním, tým DDM Ratibořická příjemné dopoledne plné zajímavých aktivit. Hostitelské rodiny prožily hektický týden s péčí o děti, za což i jim patří dík. Tento týden (stejně jako ty v minulých letech samozřejmě) se povedl díky nadšené práci všech zúčastněných.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=416155551927034]