20. – 26. 3. 2010


Naše skupina působila jsko doplněk kurzu ZŠ Chvaletická Lehovec. Po nočním přejezdu Rakouska jsme se v 7:30 ráno ocitli na parkovišti ve městě Lienz, přímo u lanovky na jedno z místních lyžařských středisek Zillertal, kde jsme měli být ubytováni. Po poměrně komplikované logistické akci, kdy jsme museli zavazadla a lyže dopravit lanovkou na náhorní plošinu Zillertal, jsme se ocitli na prosluněné zasněžené pláni u hotelu Zum Goldener Pflug (U zlatého pluhu). Po rozdělení do pokojů a obědě z vlastních zdrojů jsme hned šli lyžovat, abychom otestovali nejen překrásně upravené pláně, ale především vlastní lyžařské schopnosti a dovednosti. Po rozřazení do družstev a lyžování jsme se doubytovali a po večeři vyslechli informace a poučení o denním řádu, pravidlech chování a organizaci dalších dnů.

Lyžařský výcvik probíhal po družstvech dopoledne na perfektním povrchu, odpoledne na rozměklém, poměrně náročném terénu. Teploty přes den dosahovaly na slunci až 16°C, přes noc však klesaly na -3°C, takže kvalita sjezdovek byla pořád velmi dobrá. Lyžování bylo ideální také díky rozsáhlosti areálu a malému počtu návštěvníků. Ideální počasí a podmínky, společně s odborným vedením a působením instruktorů se odrazily v pokrocích dětí, na konci kurzu lyžovali všichni s přehledem a i na poměrně těžkém sněhu ovládali své lyže i svá prkna s bravurou.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=415315818677674 limit=120]