27. 11. 2018

Dnešní mrazivé ráno jsme se vydali na výlet na zámek Žleby, abychom si prohlédli, jak kdysi zámečtí pánové slavili Vánoce. Prošli jsme spoustou nádherných zámeckých komnat, které byly překrásně vánočně vyzdobené. Snad v žádné nechyběl vánoční stromeček, přičemž ten největší měl 5 metrů. Prohlédli jsme si zámeckou knihovnu, ve které bylo přes deset tisíc knih. Ty největší vážily až 20 kilogramů, a tak jsme si zkoušeli představit, jak se asi s takovou knihou zalézá do postele. V další komnatě jsme potkali princeznu a roztomilého trojhlavého draka. V černé kuchyni bylo nejen teplo a útulno, ale dostali jsme od pana kuchaře i něco k zakousnutí.  V průběhu celé prohlídky jsme plnili úkoly a sbírali mrkvičky pro zajíce, který na nás čekal na konci, a kterého jsme si mohli pohladit a něco si přát. Po opuštění zámku jsme rychle přeběhli do vyhřátého autobusu a upalovali domů do teplíčka.

dav

dav