1. 6. 2011


20 žáků z 8. ročníku si zajímavou a poučnou cestou vyzkoušelo několik fyzikálních experimentů, kvízů, hádanek,…, které pro ně připravili pracovníci a studenti Katedry fyziky MFF UK Praha. Kouzlo celé akce bylo umocněno i příjemným prostředím MFF UK V Tróji.

Očima jedné účastnice:

V pondělí nám bylo oznámeno, že se 1. června na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy koná jakési fyzikální hraní pro děti, kterého se naše třída má zúčastnit.

Ze začátku jsem z toho výletu byla dost nesvá , a tak jaká byla má úleva, když jsem u stanovišť spatřila úplně normálně vypadající kluky a holky – mnoho z nich bylo dokonce na první pohled velmi sympatických. Se všemi pokusy nám ochotně pomáhali (mimochodem opravdu jsem zírala, jak to vše může být i pro „laika“ zajímavé) a podávali nám k tomu srozumitelná vysvětlení z „normálního života“, takže jsme skoro vše bez problémů pochopili – žádné tolik obávané zkoušení Ohmova zákonu se nekonalo a nikdo od nás žádné definice ani nechtěl.

Všichni organizátoři tam byli správně fyzikálně praštění a musím říci, že to bylo místy docela až roztomilé – to jejich zapálení „pro hru“. Když s námi ověřovali působení fyzikálních zákonů na různých obyčejných předmětech – zdálo se, že jsou na výsledek pokusu o hodně zvědavější než my, pro které to bylo hlavně určeno (a to, i přestože si to předtím v minulosti sami určitě už mnohokrát vyzkoušeli) a když se výsledek zdařil, byli to zase oni, kdo nejvíce zářil radostí.

A můj závěr? I když jsem si téměř na 100% jistá, že „MatFyz“ moje budoucí pole působnosti nebude, cítila jsem se tam ten den moc příjemně a pohodově.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=415652275310695 limit=50]