18. prosince 2014


Ve čtvrtek před Vánoci jsme jeli se 4.A na výlet na Staroměstskou radnici. Domluvili jsme si prohlídku sálů, podzemí i věže. Paní průvodkyně /bývalá učitelka/ vyprávěla velmi poutavě a přizpůsobila výklad věku dětí. Nejvíc nás zaujal orloj zezadu – 2 kola a na každém z nich 6 postav Apoštolů. Na závěr jsme vyjeli výtahem nahoru na věž. Po svých vyběhli hlavně ti, kteří byli po nemoci a vůbec běhat neměli! Na ochozu už bylo hodně turistů, ale ten výhled na Prahu a dolů na náměstí je nádherný.

Chtěla bych touto cestou svoji 4.A hrozně moc pochválit. Učím letos už 25.rok, takže jsem zažila nespočet výletů a exkurzí. S těmito dětmi vím, že se nemusím stydět v metru a ve vlaku, že nebudou plivat z věže, házet na turisty svačinu a vyklánět se z oken. Když jim dám po skupinkách rozchod, aby si na trzích koupili roztomilé zbytečnosti nebo něco dobrého, přijdou na minutu přesně na místo srazu a ke škole dojedeme zase všichni i bez asistence policie…..Už teď se těším, že se budeme vídat i po jejich odchodu ze školy, a pokud mi zdraví a pravá kyčel dovolí, zatančíme si za 9 let na jejich maturitním plese…Právě letos maturuje další moje skvělá třída na Gymnáziu Chodovická. A proto volám: Mono, Míšo, Vašku, Same! Připravte se – už se na vás 12.2. moc těším!

Vaše pančelka Šefčíková

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=416190308590225]