5.-12.října 2023

V rámci výměnného pobytu jsme 6.října přivítali  na naší škole 23 žáků z německého města Brunsbüttel. Společně jsme strávili celý týden. Počasí nám přálo, a tak jsme si mohli naplno užít pestrý program. První den jsme si v DDM vyzkoušeli plno neobvyklých a zábavných aktivit, např. střelbu lukem, chůzi na chůdách i tanec. Děti si vyrobily nápadité obrázky pomocí techniky linorytu a mnoho dalšího. V dalších dnech jsme německým partnerům ukázali historické centrum Prahy, pokochali se pohledem na město z Petřínské rozhledny, procvičili si zásobu německých slovíček v ZOO a nechyběl ani celodenní výlet na hrad Karlštejn. Na Chvalském zámku jsme si  prošli příběh Rychlých šípů a pokusili se vysvobodit ježka z klece. Poslední den jsme se společně učili matematiku i češtinu v naší škole. Po celém týdnu máme plno krásných zážitků, jsou navázána mnohá přátelství a získány nové zkušenosti. Děti měly možnost vyzkoušet si své znalosti  němčiny a angličtiny v praxi a už teď se těší na květen, kdy jsou pozvány na oplátku do Německa.