18.10.2017

V týdnu od čtvrtka 5.10. do čtvrtka 12.10. nás navštívily děti ze spřátelených škol ve městě Brunsbüttel. Těšili jsme se a zároveň měli obavy. Jaký ten můj partner nebo partnerka bude ? Budeme si rozumět ?

Hned ve čtvrtek bylo jasno, musíme si rozumět. První kontakty, první představení, první večeře doma byly možná rozpačité, ale německé děti to neměly jednoduché. V pátek ráno jsme se sešli ve škole, přivítání bylo srdečné, milá slova nám řekla paní ředitelka i paní starostka. Na zámku se nám věnovala paní ředitelka Kohoutová, našeho krtečka mají všichni rádi, i pohádky se nám líbily. Oběd jsme stihli rychle, takže jsme odpoledne vyrazili na procházku do Prahy. Užívali jsme si sluníčko a krásnou podzimní Prahu.

Sobotní prohlídka historického centra s průvodcem byla náročná, všichni se určitě ten den sešli v Praze, bylo tolik lidí, že jsme nemohli projít Karlův most. Ale Praha, ozdobená sluncem, byla i přesto nádherná. Rodinný den v neděli přinesl spoutu zajímavého, co nachystali rodiče. Pondělí jsme strávili V ZOO, v úterý se nekonal plánovaný výlet k prameni Labe, protože hrozilo ošklivé počasí, a tak jsme absolvovali klasickou kombinaci – Karlštejn a Koněprusy. Naši němečtí partneři byli moc spokojení. Ve středu jsme měli dvě hodiny ve škole a potom báječné dílničky v DDM. Bylo to moc milé. Večer jsme se pak rozloučili v naší školní jídelně se vzájemným programem a malou diskotékou. Už tam tekly slzy a na nádraží ve čtvrtek ráno bylo smutno. Pomohlo ale těšení na týden v květnu, který strávíme v Brunsbüttelu.

A toto jsou slova některých účastníků :

„Výměnný pobyt je spousta skvělých a nových kamarádů, velká zkušenost a nezapomenutelný zážitek, na který už nikdy nezapomeneme.“ Eliška

„Výměnný pobyt mě velmi zaujal. Nikdy jsme si nemyslela, že mezi lidmi v tak krátkou dobu vznikne tak silné přátelství.Velmi jsem si ho užila a nelituji, že jsem se ho zúčastnila.“ Naty

„Výměnný pobyt byl super !!! Paní učitelky měly super program, který byl zábavný a zajímavý. Poznal jsme spoustu nových lidí a určitě toho nelituji.“ Lukáš