7. – 14. října 2015


Od 7. 10. do 14. 10. proběhlo první kolo výměnného pobytu s dětmi z Brunsbüttelu u nás.

Ve středu 7.10. jsme si na Hlavním nádraží vyzvedli každý svého kamaráda a odvezli domů. Museli jsme se seznámit, domluvit a aspoň trochu skamarádit. (Foto č. 1)

Ve čtvrtek ráno se konalo slavnostní uvítání ve škole , malá prohlídka školy a v deset hodin jsme vyrazili na Chvalský zámek. Měli jsme ho sami pro sebe a bylo tam příjemné teplo a sucho (byl to jediný den, kdy pršelo). Děkujeme za umožnění takové prohlídky především paní ředitelce Kohoutové. (Foto č. 2)

Po obědě ve školní jídelně jsme vyrazili do historické části Prahy. Pan průvodce střídal němčinu s češtinou a vedl nás málo obvyklými cestami. (Foto č. 3)

V pátek jsme strávili dvě hodiny ve škole, paní učitelka Burešová s tlumočníkem Erikem vyráběla s dětmi krychličky, paní učitelka Filípková zkoušela učit naše německé kamarády česky. (Foto č. 4)

Další program byl asi nejatraktivnější z celého týdne. Pražská ZOO je prostě nej. (Foto č. 5)

V sobotu dopoledne jsme ještě prošli Malou Stranu a Staré Město. Potom následoval rodinný program, kdy dostali zabrat především rodiče. I jim patří velký dík za péči a spolupráci.

Pondělní výlet k prameni Labe nás potěšil krásným počasím a zaskočil suchem. Kdo neviděl, neuvěří. Labe, které ústí prakticky v Brunsbüttelu a je tam mohutnou řekou, na svém počátku nemělo ani kapku vody. (Foto č. 6, 7)

Úterní báječný program pro nás připravili lektoři a lektorky v DDM. Moc jim všem a především paní ředitelce Horváthové za spolupráci děkujeme. (Foto č. 8)

Odpoledne jsme se připravili na závěrečný večírek, němečtí kamarádi sbalili svá zavazadla a večer jsme se sešli v 18.00 hod ve školní jídelně. Děkujeme za péči paní Míkové a týmu našich školních kuchařek za vynikající občerstvení. Večerní program utekl jako voda a nás čekalo už jen rozloučení ve středu ráno na Hlavním nádraží. Naši kamarádi odjeli domů stejným vlakem, jakým tam pojedeme my 24. května 2016. (Foto č. 9)

Tschüs, liebe Freunde und bis Mai in Brunsbüttel

Děkujeme za spolupráci vedení školy, školní kuchyni, DDM, Chvalskému zámku a především Výboru pro partnerství MČ Praha – Horní Počernice, který tuto akci podporuje finančně.

Jana Lišková

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=416228188586437]