květen 2015

Šikovné ruce, gymnastické obruče a spousta radosti? Jak to jde k sobě? Úplně jednoduše.

Vše začalo šikovnýma rukama dětí ze třídy IV. C ZŠ Ratibořické. Pekly sladké zákusky a vyráběly drobné dekorace, které se jim podařilo prodat během v krátké chvíle při školním jarmarku.

Vydělaly spoustu peněz a již zbývalo vymyslet, jak je správně investovat…..

Zvítězila chuť pomoci mladším dětem, aby byly lépe připraveny na školní léta. Rozhodly se proto věnovat výtěžek akce školce k zakoupení sportovních pomůcek-gymnastických obručí.

Obdarovaly malé sportovce z MŠ Spojenců třídy Pejsek. Stačilo pár telefonů a den D nastal. Čtvrťáci navštívili Pejsky hned ráno. Společně posvačili a nastalo slavnostní předání sportovního náčiní.

Mrňousci za odměnu školákům zazpívali pejskovou hymnu a předali poděkování ve formě papírové koláže plné psích mazlíčků.

Společně si pak na zahradě hráli a sportovali nejen s novými obručemi. Všichni byli nadšeni. Děti možností hrát si s velkými kamarády a zkoušet něco nového a žáčci tím, že mohli udělat radost a alespoň na chvíli se vrátit ze školy do školky.

Jitka Mrštinová a Dana Janderová (foto: Jitka Mrštinová)

[justified_image_grid]