22.2.2016

Na samém počátku měsíce ledna se žáci sedmých tříd zúčastnili lyžařského výcvikového zájezdu v zimním středisku Benecko v Krkonoších. Rozmary počasí letošní zimy vzbuzovaly v nás všech jisté obavy  na čem se budeme vozit, ale nakonec podmínky pro lyžování byly díky umělému zasněžování více než dobré. Jako každým rokem je pro mne velikým potěšením sledovat ty, kteří na lyžích nikdy ve svém životě nestáli, jak je s odvahou a zájmem zkouší ovládat. Ti, kteří lyžují pravidelně, třeba jen z pouhé radosti z pobytu na horách, nebo ti, kterým se lyžování stalo životní filosofií  jsme zdokonalili a naplnili novými zážitky a zkušenostmi. Kromě praktického sjezdového výcviku byli žáci obohaceni o teoretické poznatky týkající se lyžování, lyžařských disciplín, pobytu v horském prostředí apod. Významný byl také vliv na upevnění a dotváření třídního kolektivu.

Ode mne patří uznání všem kolegům, členům výpravy, za což jim touto cestou ještě jednou mnohokrát děkuji.  Ať se tradice LVK stane atraktivnějším lákadlem pro více sportu chtivých žáků naší školy. A proto sdělujme si dojmy, tešme se na zdravý sportovní pohyb na čerstvém vzduchu a nebuďme jen lenivými oběťmi moderní přetechnizované doby.

Letošní lyžařský výcvik je již minulostí, těšme se na další, LVK ročník 2017.

Petr Měšťan

ZŠ_Ratibořická_LVK_2016_Benecko_