18. prosince 2012

Na otázku – co je Advent – děti odpověděly „abychom si mohly otevřít adventní kalendář, na otázku – proč jsou Vánoce – „abychom měly pod stromečkem dárky.

V předvánočním adventním období jsme v rámci projektového týdne s dětmi probírali zvyky a tradice, k Vánocům se vztahující a jejich význam. Zpívali jsme koledy, vyzdobili jsme si všechna oddělení ŠD, vyráběli dárečky a nacvičovali vystoupení na besídku pro rodiče.

Dne 18. 12. proběhla ve ŠD „Vánoční besídka“ pro děti a jejich rodinné příslušníky. Na programu byla vystoupení pěvecká, hudební i divadelní, která si děti samy připravily v jednotlivých odděleních. Rodiče si se svými dětmi mohli vyrobit vánoční ozdoby, dárečky a přáníčka, navíc pro ně bylo připraveno i občerstvení v podobě cukroví, vlastnoručně upečeného dětmi v družině.

Velká účast rodičů i jejich kladné hodnocení akce nás mile potěšilo. Všem přejeme šťastný rok 2013.