3.3.2016

 

aneb jak jsme vezli naši „VČELU“ do Německa

Ve středu 25.5. ráno jsme vyrazili na zkušenou do Německa. Plni očekávání a napětí. V městečku Itzehoe si nás vyzvedli hostitelé a děti musely zvládnout jazykovou bariéru i ostych a ubytovat se v partnerských rodinách. Ve čtvrtek jsme se radostně sešli a začal náš společný program. Počasí nám sice moc nepřálo, mrholilo a byla dost zima, ale nové věci nás zajímaly. Prošli jsme městem Brunsbüttel, absolvovali přednášku o kanálu a zdymadlech, navštívili vlastivědné muzeum a dobře poobědvali v jedné škole. Odpoledne se o program starali hostitelé individuálně, děti měly volný vstup do bazénu, na minigolf, nebo poznávaly život v rodinách.

V pátek na nás čekal náročný „mořský“  program, zkusili jsme, co je to Watt, navštívili jsme Záchrannou tulení stanici, absolvovali prohlídku mořského muzea.

Sobotní rallye po městě na městských kolech, na která nejsme zvyklí, byla také zážitek. Ve smíšených skupinách plnily děti různé úkoly, u kterých byla důležitá vzájemná spolupráce. Někdy to šlo lépe, někdy hůře. Každopádně jsme všichni poznali, jak důležité je umět  domluvit se.

Nedělní rodinný program naši hostitelé připravili velmi pečlivě, takže byl pestrý na různé zážitky, hry a poznání. Škoda že počasí zase zlobilo a lilo jako z konve.

Město Lübeck se nám předvedlo v pondělí ve své kráse v pěkném počasí.  Úterý jsme strávili v Brunsbüttelu ve škole a v hasičské stanici. No a večer přišla řada na naši Včelku Máju. Program na závěrečný večírek byl připravený, šli jsme do toho . Sklidili jsme veliký potlesk a pochvaly, díky moc především Klárce Sedláčkové, Johance Karkulové a Pepovi Zuklínovi. Trochu nás pozlobila technika, takže se nepodařilo pustit Karla Gotta ve správné rychlosti, ale naši kamarádi nám to odpustili a zpívali s námi.

Odvezli jsme si spoustu dojmů a poznání, jak je důležité učit se cizí jazyky.

 

CIMG0886CIMG0914CIMG0974CIMG1057