10. dubna 2014

Dne 10.4. 2014 proběhla na prostranství před ZŠ Ratibořická oslava Dne Země. Pro děti byl připraven informační stánek Pražských služeb, kde se děti hravou formou seznámily s různými sběrnými nádobami na odpad a dozvěděly se, jak správně nakládat s nebezpečným odpadem.

Společnost Eko-kom nabídla ukázky výrobků, aby děti na vlastní oči viděly, co všechno se dá z odpadu vyrobit a jaké recyklované předměty vlastně každý den používají. Mohly se zapojit do soutěží, her, skládání puzzle nebo domina. Pozornost dětí upoutala nejen ukázka živočichů ze záchranné stanice, především živého ježka, ale také vycpaných dravců a pěvců. Za účast v soutěžích si děti odnesly materiály s ekologickou tematikou- pravítka, omalovánky, tužky.

Ke shlédnutí byla i větrná turbína a loď, poháněná díky solárním panelům nebo láhve na pití, vyrobené z drcených plastů.

Počasí bylo sice chladné, ale děti ze školní družiny si odpoledne náležitě užily a odnesly si spoustu nových informací.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=414429542099635 limit=50]