28. dubna 2022

Sluníčko nás vylákalo na výlet. Dlouho jsme nikde nebyli a těšíme se, že si nyní výjezdů užijeme více. Pražský hrad jsme vidět museli. Mluvili jsme o něm ve vlastivědě mnohokrát, je to sídlo hlavy státu, spousta památek… Tygřata se proměnila v návštěvníky i malé průvodce. Každý žák měl přidělené místo, o kterém měl ostatním sdělit nějakou informaci. Mluvení bez pomoci napsaných vět nebylo nejsnazší, ale většina si s ním poradila velmi dobře.

Viděli jsme – pomník Keplera a Tycha de Brahe, Loretu, Schwarzenberský palác, celý hradní komplex a část zahrad, vnitřní prostory katedrály sv. Víta, Václava a Vojtěcha, baziliky sv. Jiří, Starého královského paláce i Zlatou uličku s Daliborkou. Prohlédli si Prahu z vyhlídek. Víme, jak poznat velvyslanectví cizího státu nebo naše ministerstvo. Zamazali jsme si pusinky čokoládou a při cestě zpět usnuli jen trošičku. (No a možná jsme si trochu přismahli obličejíčky. Jarní sluníčko opravdu zářilo.)