Školní rok 2014/2015

Celý školní rok se několik žáků sedmého, osmého a devátého ročníku pravidelně scházelo na fyzikálním kroužku. Asistentka Klára se s dětmi rozloučila sladkou (a zároveň studenou) tečkou na závěr. Na poslední fyzikální kroužek přišli hosté – paní ředitelka, paní zástupkyně, zástupkyně MÚ paní Mgr. Alena Štrobová, Mgr. Alena Šefčíková, Helena Víchová a další.

Všichni zúčastnění si mohli spolu s dětmi vyrobit v učebně fyziky lahodnou zmrzlinu na fyzikálních základech. Potřebovali jen smetanu, cukr, led a sůl. Nejdříve Klára vysvětlila fyzikální zákonitosti a pak už jen stačilo míchat smetanu s cukrem, ve správném poměru solit led a zmrzlina byla hotová. Jen dozdobit čokoládou, jahodami, deštníčkem.

Pokud budete dělat prázdninovou párty někdy v červenci, je jednodušší si zmrzlinu asi koupit v cukrárně. Ale co si budeme povídat – vlastnoručně vyrobená chutná lépe!

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=413925265483396 limit=50]