Vážení rodiče, milí žáci a vstřícné paní učitelky,

chtěla bych Vám všem touto cestou velice poděkovat, že jste se do akce ,,Adoptuj panenku, zachráníš dítě“ zapojili nebo pomáhali s její organizací. Téměř každý den od vyhlášení akce mě v kabinetě očekávala nově ušitá panenka a postupně jsem jich tak u sebe ,,ubytovala“ 57! Řada z nich byla ušita zručnou maminkovskou či babiččinou rukou, ale některé vznikaly pod rukama našich žáků, kteří museli jistě prokázat hodně trpělivosti při jejich výrobě. Mají můj velký obdiv!

Všechny panenky byly nabídnuty k adopci v rámci Dne otevřených dveří 9. 12. 2013. Mnohé z nich našly své nové adoptivní rodiče již v tento den, jiné později. Při výběru panenek k adopci jsem zažívala dojemné chvíle, když jsem naslouchala rozhovorům rodičů s jejich dětmi či babiček s vnoučátky. Všichni věděli, proč panenku kupují a komu pomáhají. Napínavé chvilky zažívali žáci tříd, které se rozhodly, že si panenku rovněž adoptují, protože shodnout se a vybrat tu nejkrásnější nebylo vždy úplně snadné.

Celkem bylo adoptováno rovných 40 panenek a organizaci UNICEF bude odevzdána částka 24 000Kč. Pocit, že díky této akci bude mít 40 dětí šanci na život, je k nezaplacení…

Možná se ptáte, co bude se zbylými 17 panenkami? Akce s jejich adopcí na naší škole pokračuje až do konce května tohoto roku a je tedy možné stále panenky adoptovat. Prohlédnout si je můžete v přízemí hlavní budovy školy, kde jsou vystavené.

Ještě jednou velice děkuji všem tvůrcům panenek, obdivuji fantazii, s kterou panenky vytvářeli, a věřím, že při jejich výrobě prožili skutečně pěkné chvíle. Velký dík patří rovněž adoptivním rodičům těchto panenek, díky nimž může být ten největší dar, šance na život, předán o několik tisíc kilometrů dál.

Za ZŠ Ratibořická Hana Žáčková.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=416028715273051]