28. listopadu 2022

Máme tady listopad, venku začíná být chlad.
My si ale poradíme, v družině se zabavíme.

Začátkem měsíce pro nás byla velkou inspirací přítomnost cirkusu na louce vedle školy. Ve třídě proběhlo několik artistických mini-představení. Při procházce jsme obhlédli všechna přítomná zvířátka a Spiderman na střeše pokladny měl v jednu chvíli opravdu velkou konkurenci.

V průběhu měsíce tvoříme hrady z krabic a roliček všeho druhu. Fantazie dětí nezná mezí, hrady se postupně rozrůstají nejen o věžičky, ale i o pokojíčky, schodiště, záhonky a dokonce záchodky. Někdo se občas trochu odchýlí od tématu, ale to vůbec nevadí, všechny výtvory jsou moc krásné.

Během jednoho z deštivých dnů jsme uspořádali závod foukacích formulí. Připojilo se k nám i několik dětí ze šestého oddělení.

Velkou akcí bylo pečení skořicových šneků z listového těsta. Nejnáročnější bylo rozdělení do týmů. Pak už šlo vše hladce. V čase pečení jsme vyrobili papírové košíčky, ve kterých si děti mohly odnést šneky domů. Úspěšnost akce dokládá, že některé děti neměly co odnést, neboť je lákavá vůně skořice a chuť čerstvého pečiva přemohla. 🙂