Od Dušiček po Vánoce,
na shledanou v novém roce.

V dušičkovém týdnu jsme si užili jak Halloweenské veselí a strašení, tak rozjímání a vzpomínání nad svíčkou.

Ve druhém listopadovém týdnu byla připravena Podzimní bojovka ve školní zahradě.

Po svatém Martinu se rozvoněla školní kuchyňka Zimním perníkem. Pečení tentokrát proběhlo dvoufázově. Ve čtvrtek jsme upekli, v pátek dozdobili a také ochutnali.

Před začátkem adventu jsme vytvořili kromě adventního věnce také skřítka ze chvojí. Kdo chtěl, mohl si vyrobit malého a odnést si ho domů. Velký skřítek nyní vítá každého, kdo vstupuje do budovy naší školy.

Začátkem prosince nám nezvykle vydatná sněhová nadílka umožnila vyměnit draka za kluzáky a užít si bobování v parku Houslový klíč.

7. prosince navštívil naši družinu kouzelník.

V poslední době nás nejvíc baví korálkování. Pravděpodobně vzhledem k blížícím se Vánocům zaujalo i mužskou část naší skupiny.

Ve středu 20. 12. proběhla poslední akce roku 2023 – Vánoční odpoledne v družině. Rozdali jsme si dárečky, zazpívali koledy, zahráli vánoční aktivity a v praxi vyzkoušeli několik vánočních zvyků.

Všem přejeme, aby si Vánoce užili tak jako my v družině.