18. 6. 2009

Ve čtvrtek 18. 6. 2009, pět minut po desáté dopolední, se ze školního rozhlasu ozvalo osudové hlášení. Ve 2. patře školy byl zpozorován oheň!

Vyučující s třídními knihami po paží odváděli únikovými východy žactvo na známá evakuační místa. Školu opustili také všichni zaměstnanci školy.

Úsměvy na tvářích žáků, kteří se radovali, že se nebudou muset učit, vystřídaly pochybnosti, u těch menších občas i slzičky. To v okamžiku, kdy se ke škole sjížděly blikající hasičské vozy. Když se ke třídě vedle nechvalně známého češtinářského doupěte na západní straně školy začal vysouvat žebřík s hasiči, mnozí se domnívali, že pachatel založil požár kvůli závěrečným písemkám.

Po chvíli se naštěstí ukázalo, že i tentokráte jsme byli od požáru uchráněni a mohli jsme se vrátit zpět do budovy. Některé z mladších dětí si poté ještě mohly prohlédnout vybavení hasičů zblízka.