9. června 2015

Významné výročí naší školy – 55. narozeniny -jsme si připomněli na školní akademii, která se konala 9. 6. 2015 v hornopočernickém divadle.

Na pódiu se představilo takřka 250 žáků, kterým v zákulisí držely palce paní učitelky. Děti tančily, zpívaly, hrály divadlo, gymnastky předváděly salta, došlo ale i na boj a chemické výbuchy.

Při dopolední generálce i večerním představení děti odměnil smích a potlesk, který se ozýval z naprosto zaplněného sálu. Večerní představení bylo bohatší nejen o představení školního maskota – včely Ratiborky, kterou pro nás vytvořila maminka našich žáků paní Čechová, ale zazněla zde také nová píseň „Školo, školo“, kterou pro Základní školu Ratibořická složili Petr Urban (text) a Břetislav Chovanec (hudba).

Pokud jste s námi nemohli být v divadle, můžete si alespoň prohlédnout videozáznam, který jsme pořídili.

Tatínkovi našich žáků Tomáši Robovi děkujeme za fotografie, které nám poskytl a které zde zveřejňujeme.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=416212965254626]