26. 1. 2011

Dne 26.1.2011 se ve školní družině uskutečnila beseda s pracovnicemi humanitární organizace CARITAS. Vyprávěly dětem o životě dětí v Indii a Africe.

Dětem se vhodnou formou přiblížil život tamních dětí, který je tolik odlišný od života dětí v České republice. Prohlédly si spoustu obrázků a osahaly si skutečný míč a panenku z kukuřičného šustí.

Tato beseda byla pro děti motivací k účasti v soutěži vyhlášené humanitární organizací ADRA., kdy každý nakreslí obrázek o svém světě hraček.

Vernisáže výstavy obrázků (3. květen 2011) v Praze v Národním muzeu, kde bude výstava po celý měsíc květen probíhat, se zúčastní také další známé tváře, které tento projekt podporují. Jsou jimi např. herečka Bára Munzarová, herečka Adéla Gondíková, moderátorka TV Prima Světlana Witowksá, herečka Zdeňka Žádníková, moderátorka a manželka olympijského vítěze Aleše Valenty Elen Valentová Černá a další známé osobnosti, jejichž ratolesti navštěvují 1. až 5. třídu. Soutěž podpoří i Michal Nesvadba a Magda Reifová z pořadu Kouzelná školka a Petr Vacek známý z pořadu Pomáhejme si.

[justified_image_grid facebook_id=413339655541957 facebook_album=414296035446319]