25.4.2016

Žáci čtvrtých ročníků naší školy v letošním školním roce začali poznávat pro ně v novém předmětu vlastivěda naši historii. Aby bylo jejich poznávání co nejdůkladnější, prošli si společně několik významných míst v Praze. Navštívili bájný Vyšehrad a připomněli si zde staré pověsti české a mytické zakladatele rodu Přemyslovců. Na cestě Vyšehradem se postupně přenesli do doby vlády Vratislava II. a Karla IV. Poznávali Vyšehrad jako vojenskou pevnost a na Národním hřbitově a Slavíně si připomněli některé významné české osobnosti.  S Karlem IV. se znovu setkali při dalším putování, když zkoumali Karlův most ze všech stran, nejdříve v Muzeu Karlova mostu a pak z paluby lodi při plavbě po Vltavě. Dalším cílem byl Pražský hrad, kde si žáci spojovali probrané učivo například s chrámem sv. Víta, bazilikou sv. Jiří, Vladislavským sálem a Zlatou uličkou. V řemeslníky různých profesí se proměnili při plnění úkolů ve Hře na Hrad ve Starém královském paláci. Naše letošní putování jsme ukončili návštěvou Staroměstské radnice a vyhlídkou z její věže.

 

 

_MG_7683 (640x430)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

[justified_image_grid]