8.června 2017

Ve čtvrtek 1. června jsme se vydali s celou třídou na školu v přírodě do Jívky.  Nikdo nám letos nechyběl, a tak jsme odjeli v plném počtu. Cesta probíhala bez problémů, děti byly klidné a nebýt toho, že si jedno trdlo zapomnělo batoh na benzině, nemělo by to jedinou chybičku. Ale protože je pan řidič trpělivý, otočil bez mrknutí oka autobus a vše dobře dopadlo.

Po příjezdu jsme se ubytovali a vyrazili prozkoumat okolí.  Z louky nad penzionem je krásný výhled na krajinu kolem, a tak jsme se kochali. V pátek jsme se trošku učili a odpoledne jsme navštívili nedaleký měděný důl Bohumír.  V sobotu jsme oslavili Den dětí  různými hrami, soutěžemi a odpolední bojovkou, a protože bylo velmi horko, stříkali jsme se vodou, abychom se zchladili. Večer jsme opékali špekáčky. Děti byly špinavé od hlavy až po paty, ale šťastné. V neděli jsme odjeli do Mlýna Dřevíček, kterým nás provázel pan táta mlynář a odpoledne si děti udělaly procházku s Týnkou a Zuzkou na bizoní farmu.  Stejně jako minulý rok nám Toníkova maminka a babička přivezly vynikající nedělní koláče. Večer jsme si ještě zařádili na narozeninové párty našich tří spolužáků a konečně zalezli do pelíšků.  V  pondělí jsme si prohlédli v místní textilní fabrice, jak se vyrábí např. povlečení, žínky, vyšívané potahy na polštářky a jiný bytový textil. Mohli jsme si i něco koupit.  Po obědě přijeli policejní psovodi se svými čtyřmi pejsky a ukázali nám něco ze své náročné profese. Pozvali jsme i děti z místní mateřské školy, kterým se pejsci také moc líbili. V úterý dopoledne si děti chvíli hrály venku, ale pak začalo pršet a vydrželo to až do večera. Proto jsme se učili, dívali se na pohádku nebo Týnka a Zuzka malovaly dětem na obličeje.  Jako překvapení k nám přifrčely tři vynikající dorty, které byly dodatečně pro naše oslavence.  Ve středu jsme navštívili Barunčinu školu v České Skalici, kde nám názorně předvedli, jak se děti dříve učily, i jak trávily přestávky. Nakoupili jsme si suvenýry, zmrzku a jeli na oběd. Odpoledne jsme si zabalili kufry, a abychom využili opět nádherného počasí, strávili jsme zbytek dne venku.

Všichni jsme se vrátili živí, zdraví a spokojení a ani na počasí si nemůžeme stěžovat. Po celý týden nám výborně vařili a nic

dav

dav

dav

dav

dav

dav

nám rozhodně nechybělo.  Ale protože přísloví „všude dobře, doma nejlépe“ je pravdivé, jsme určitě zase všichni rádi se svými nejbližšími a ve svých postýlkách J.